POC CZ

Martině Dubovská a její setiny

IMG 7987

Martina Dubovská dohnala tréninkové manko po nemoci z loňského roku a nyní se snaží doplnit si body pro vylepšení startovní pozice ve Světovém poháru.
Bohužel jí bodovaná třicítka stále uniká. Naposledy teď ve Flachau se do druhého kola slalomu nedostala o 34 setin. Nicméně stále získává body v Evropských závodech a nám
nezbývá nic jiného než jí držel palce, aby byla na stupních co nejčastěji, rychle posbírala body a byla co nejdříve v bodovaných místech.

Závodní program

POC-Julia-Mancuso-Signature-Editions-2-568x568

JULIA MANCUSO si připravila na letošní sezonu nový "outlook" helmy a rukavic. V České republice zatím tuto možnost nikdo nemá, nicméně jsme zajistili pro člany Svazu lyžařů možnost pořízení nového, certifikovaného, vybavení za lepších podmínek. Firma LEVELSPORTKONCEPT, distributor prémiových značek sportovního vybavení,připravila pro sezonu 2015/16 speciální závodní program lyžařským oddílům.

Týká se produktů LEKI, POC a MICO. . Ve vybraných obchodech je můžete pro členy vašich týmů získat s 30% slevou Při nákupu je nutné se prokázat členstvím ve Svazu lyžařů. Slevu je možné využít v jedné sezoně na dva produkty LEKI, tři produkty POC a tři produkty MICO.

Číst dál...

První POC bedna v hale v Litvě

jg2a1637

Daniel Paulus v této sezóně navázal spolupráci s bývalým trenérem Martina Vráblíka, Miroslavem Jokešem a v prvním slalomu sezóny, v hale v Litvě, dojel na třetím místě za tréninkovými kolegy K. Krýzla a  A. Kotzmanna, bratry Zvejnieksovými z Lotyšska.

Číst dál...

Co dělá v létě Martina Dubovská

malýIMAG0113Čerstvé zprávy od Martiny Dubovské 

Přípravu na novou sezónu jsem začala tenhle týden kondičním soustředením ve Vsetíne spolu s Petrou Kotrlovou, s kterou tvoříme už druhý rok mini team, s jejim kondicnym trenerem Pavlem Novackem.Skočili sme na to dost zostra, máme přibližne 5 treningu denne . Ale nejoblíbenejším zatím bylo lezení na skále a kickbox, na který musíme vstávat už v 6ráno.

Číst dál...

DŮLEŽITÉ INFO PRO ZÁVODNÍ LYŽAŘE

Kopie 2 - Skull-Orbic-Blue2935-White-13-14

V roce 2005, kdy POC vstoupil na trh, se rozhodl zaměřit na Vás, na závodní komunitu; skupinu s vysokými nároky na vybavení. První výsledky vývoje a  inovativních řešení s cílem redukce působících sil na mozek a tělo při nehodách byla prezentována na ISPO právě v tomto roce a sklidila nemalý ohlas. V letošní sezóně jsme udělali další krok a jsme hrdí, že Vám můžeme představit novou přilbu Skull Orbic Comp. Doufáme, že najdete alespoň pár minut, abyste se dozvěděli více o dvakrát oceněné přilbě, která je navržena s ohledem větší míru ochrany a splňuje také nová pravidla FIS.

Číst dál...

Odstartovala závodní lyžařská sezona

 antialias  antialias a4568e55-5dd0-4e83-94cf-e2c2de1bdbbc 7712fe0d727bcd99955ab68fe60fd7c7 60fae835d22619993a381f403b7b0d69

O víkendu byl zahájen Světový pohár v alpském lyžování v Soldenu. Za český tým POC se účastnil nově příchozí Kryštof Krýzl.  O jeho vystoupení a pocitech si můžete přečíst na webu Svazu lyžařů

Martina Dubovská svou sezonu zahájí až slalolem ve finském Levi.
Měli jsme možnost se Martinou setkat a probrat další program, vrcholy sezony i proběhlou přípravu.  Nejdůležitější zprávou je, že je Martina zdravá a je schopná po loňských trablech opět naplno trénovat. Vrcholem sezonu je pro letošní sezonu především Světový pohár ve slalomu v Jasné o prvním březnovém víkendu. V souvislosti s touto akcí, máte možnost
vidět Martinu na jednom z Pendolin Českých drah. 

Na Mistrovství světa juniorů má velkou šanci proniknout Honza Straka, který je členem
áčkového reprezentačního družstva juniorů.

Držíme palce 

 

POC & Nové helmy pro sjezd & FIS pravidla

Kopie 2 - Skull-Orbic-White-Orange811-13-14

autor: Ondra Katz - SKI MAGAZÍN

Nové závodní helmy - Další krok k vyšší bezpečnosti

Sjezdaři se na konci listopadu tradičně vydávají na severoamerické turné, aby za mořem prvními sjezdy naplno odstartovali sezonu. Po tradičním otvíráku v Söldenu a slalomech v Levi se konečně z kopce začne jezdit pořádně rychle, a tak jsou závody v kanadském Lake Louise vždy netrpělivě očekávány. Ani letos tomu nebylo jinak, nicméně určitá, na pohled nepostřehnutelná, nicméně z určitého hlediska poměrně důležitá změna se přece jen odehrála. Jezdilo se v nových helmách.

Číst dál...

INFO pro závodníky: No sticker, no chance

FIS samolepkaMost everyone in ski racing has become accustomed to changing FIS regulations on gear, but this year it's become a little trickier. In the past, FIS regulations have changed with the coming year's skis but this time it's alpine helmets and the new rule will be applied all the way down to U14 USSA racers. Unfortunately, just because you bought your helmet recently, that doesn't mean it's necessarily legal for competition in the U.S. this year.
Who?

Číst dál...

Tým Cannondale Garmin vévodí přestupovému období

timthumbPo letošní nepříliš úspěšné závodní sezóně americký tým Cannondale – Garmin posiluje. Již osm závodníků je jistých a o dalších se ještě mluví. Cílem je posílit tým pro etapové závody, klasiky i pro vítězství v etapách.
Ředitel týmu Jonathan Vaughters pro tyto účely přesvědčil k přestupu hned několik špičkových závodníků. Pro etapové závody přichází Rigoberto Uran a pro vrchařské soutěže Pierre Rolland.

Číst dál...